Menu

KOMMENDE KAMPE (UDE/HJEMME)

Kampe / Stilling for Oldboys:  Klik HER

Kampe / Stilling for Veteran:  Klik HER

Øvrige ses herunder.

kommende kampe ude/hjemme
September 2020
30.
onsdag
18.00
Ringe BK
Kvinder
U13
U13 pige 8M (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
F16 (1)
Ringe Stadion
Oktober 2020
1.
torsdag
17.30
Kværndrup/Gislev/Ringe
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Kværndrup Stadion
Søhus Stige
Kværndrup Stadion
3.
lørdag
10.30
Ringe BK
Herrer
U10
U10 drenge B (2011) 5M - 3/10 • Pulje 1
Ringe Stadion
OB
Ringe Stadion
3.
lørdag
11.00
Ringe BK
Herrer
U10
U10 drenge B (2011) 5M - 3/10 • Pulje 1
Ringe Stadion
Nyborg G & IF
Ringe Stadion
3.
lørdag
11.00
Ringe BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Stjernen BK.
Ringe Stadion
3.
lørdag
11.30
FC Faaborg (1)
Herrer
U10
U10 drenge B (2011) 5M - 3/10 • Pulje 1
Ringe Stadion
Ringe BK
Ringe Stadion
3.
lørdag
12.00
BBB
Herrer
U10
U10 drenge B (2011) 5M - 3/10 • Pulje 1
Ringe Stadion
Ringe BK
Ringe Stadion
3.
lørdag
15.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 2
Ringe Stadion
Kildemosens BK
Ringe Stadion
3.
lørdag
15.00
SFF 2015
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2005) - Efterår 2020 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Ringe BK
Faaborg Stadion
4.
søndag
10.00
Årslev BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Ringe BK
Stenstrup Sportsplads
4.
søndag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C. (2)
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 4/10 • Pulje 3
Carl Nielsen Hallen
Ringe BK
Carl Nielsen Hallen
4.
søndag
10.00
Ringe BK
Herrer
U5
Medaljestævne U5 mix (2016) - 3M 4/10 • Pulje 1
B.1909s anlæg
B 1909
B.1909s anlæg
4.
søndag
10.00
Dalum IF (3)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 2: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Ringe BK (2)
Kirkeby skole
4.
søndag
10.00
BBB (2)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 3: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Ringe BK (1)
Kirkeby skole
4.
søndag
10.24
Marienlyst (2)
Herrer
U5
Medaljestævne U5 mix (2016) - 3M 4/10 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ringe BK
B.1909s anlæg
4.
søndag
10.24
Ringe BK
Herrer
U6
Medaljestævne U6 mix (2015) - 3M 4/10 • U6 pulje 3: Næsby - mødetid 9:45
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
FC Odense (2)
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
4.
søndag
10.48
Ringe BK
Herrer
U6
Medaljestævne U6 mix (2015) - 3M 4/10 • U6 pulje 3: Næsby - mødetid 9:45
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
S.K.F.I.F.
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
4.
søndag
10.48
Ringe BK
Herrer
U6
Medaljestævne U6 mix (2015) - 3M 4/10 • U6 pulje 3: Næsby - mødetid 9:45
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
S.K.F.I.F.
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
4.
søndag
10.48
Ringe BK (2)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 2: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Dalum IF (1)
Kirkeby skole
4.
søndag
10.48
Ringe BK (1)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 3: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Tranekær/Tullebølle IF
Kirkeby skole
4.
søndag
11.00
F16
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Ringe BK
Stenstrup Sportsplads
4.
søndag
11.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C. (1)
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 4/10 • Pulje 3
Carl Nielsen Hallen
Ringe BK
Carl Nielsen Hallen
4.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
U5
Medaljestævne U5 mix (2016) - 3M 4/10 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Marienlyst (1)
B.1909s anlæg
4.
søndag
11.12
FC Odense (1)
Herrer
U6
Medaljestævne U6 mix (2015) - 3M 4/10 • U6 pulje 3: Næsby - mødetid 9:45
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
Ringe BK
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
4.
søndag
11.24
SSV Højfyn
Herrer
U5
Medaljestævne U5 mix (2016) - 3M 4/10 • Pulje 1
B.1909s anlæg
Ringe BK
B.1909s anlæg
4.
søndag
11.30
Ringe BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
S.K.F.I.F.
Stenstrup Sportsplads
4.
søndag
11.30
Ringe BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
S.K.F.I.F.
Stenstrup Sportsplads
4.
søndag
11.30
Ringe BK
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 4/10 • Pulje 3
Carl Nielsen Hallen
FC Broby
Carl Nielsen Hallen
4.
søndag
11.36
Næsby BK
Herrer
U6
Medaljestævne U6 mix (2015) - 3M 4/10 • U6 pulje 3: Næsby - mødetid 9:45
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
Ringe BK
ALPI Arena Næsby
Bane 3C
4.
søndag
11.36
Ringe BK (2)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 2: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
BBB (1)
Kirkeby skole
4.
søndag
11.36
Ringe BK (1)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 3: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Stjernen BK (2)
Kirkeby skole
4.
søndag
12.00
Ringe BK
Kvinder
U12
U11/U12 piger (2009-2010) 5M - 4/10 • Pulje 2
Stenstrup Sportsplads
Faldsled/Svanninge SG & IF
Stenstrup Sportsplads
4.
søndag
12.00
Ringe BK
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 4/10 • Pulje 3
Carl Nielsen Hallen
Ryslinge BK
Carl Nielsen Hallen
4.
søndag
12.12
Stjernen BK (1)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 2: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Ringe BK (2)
Kirkeby skole
4.
søndag
12.12
Dalum IF (2)
Herrer
U7
Medaljestævne U7 drenge (2014) - 3M 4/10 • U7 pulje 3: Kirkeby - mødetid 9:45
Kirkeby skole
Ringe BK (1)
Kirkeby skole
4.
søndag
13.00
Kværndrup/Ringe
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2007) - Efterår 2020 • Pulje 2
Ringe Stadion
B 1909
Ringe Stadion
5.
mandag
17.30
Ringe BK
Herrer
M+60
Grand Old Masters - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Skårup IF
Ringe Stadion
5.
mandag
18.30
B 1909
Herrer
U12
U12 drenge 8M B (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 2
B.1909s anlæg
Bane 1
Ringe BK
B.1909s anlæg
Bane 1
7.
onsdag
17.30
Ringe BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M B (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 2
Ringe Stadion
Herrested-Ørbæk BK
Ringe Stadion
8.
torsdag
17.30
Krarup Espe Fodbold
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Espe Hallen (ude)
Ringe BK
Espe Hallen (ude)
10.
lørdag
15.00
Tarup-Paarup IF
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 1
Home Tarup Park
Ringe BK
Home Tarup Park
10.
lørdag
15.00
Ringe BK
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2005) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
OB
Ringe Stadion
11.
søndag
10.00
Marienlyst
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2007) - Efterår 2020 • Pulje 2
Marienlystcentret
Kværndrup/Ringe
Marienlystcentret
11.
søndag
10.00
Stjernen BK.
Herrer
U13
U13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Østbyens Stadion
Ringe BK
Østbyens Stadion
11.
søndag
10.00
Krarup Espe Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 11/10 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Ringe BK
Kværndrup Stadion
11.
søndag
10.00
Ringe BK
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 11/10 • Pulje 2
Ringe Stadion
FC Faaborg
Ringe Stadion
11.
søndag
10.45
Ringe BK
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 11/10 • Pulje 2
Ringe Stadion
Højby S & G
Ringe Stadion
11.
søndag
11.00
Kværndrup BK
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 11/10 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Ringe BK
Kværndrup Stadion
11.
søndag
11.30
Ringe BK
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 11/10 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Stjernen BK
Kværndrup Stadion
11.
søndag
11.30
Årslev BK
Herrer
U10
U10 drenge C (2011) 5M - 11/10 • Pulje 2
Ringe Stadion
Ringe BK
Ringe Stadion
11.
søndag
12.00
Ringe BK
Herrer
U8
U8 drenge C (2013) 5M - 11/10 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Tved BK
Kværndrup Stadion
11.
søndag
13.00
Søndersø BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 2
Søndersø Stadion
Ringe BK
Søndersø Stadion
17.
lørdag
15.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 1
Ringe Stadion
FC BiH Odense
Ringe Stadion
18.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 2
Ringe Stadion
Brylle/Tommerup
Ringe Stadion
18.
søndag
12.00
Rudkøbing BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M B (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 2
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
Ringe BK
Fynske Bank Arena (Rudkøbing)
19.
mandag
17.30
Ringe BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
FC Broby
Ringe Stadion
20.
tirsdag
18.00
Kværndrup/Gislev/Ringe
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Kværndrup Stadion
Langeskov IF
Kværndrup Stadion
21.
onsdag
18.30
Assens FC
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2005) - Efterår 2020 • Pulje 1
REMA 1000 Stadion - Assens
Ringe BK
REMA 1000 Stadion - Assens
24.
lørdag
11.00
Ringe BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M B (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 2
Ringe Stadion
Aarslev BK
Ringe Stadion
24.
lørdag
15.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 2
Ringe Stadion
Nr. Aaby IK
Ringe Stadion
25.
søndag
10.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Carl Nielsen Hallen
Ringe BK
Carl Nielsen Hallen
25.
søndag
11.00
Agedrup-Bullerup BK
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 1
Agedrup Skole
Ringe BK
Agedrup Skole
25.
søndag
12.00
Ringe BK
Herrer
U13
U13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Stenstrup IF (1)
Ringe Stadion
26.
mandag
18.30
Ringe BK
Kvinder
U13
U13 pige 8M (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Dalum IF
Ringe Stadion
26.
mandag
18.30
SUB Ullerslev
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Ullerslev Stadion
Kværndrup/Gislev/Ringe
Ullerslev Stadion
27.
tirsdag
17.15
Kværndrup/Ringe
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2007) - Efterår 2020 • Pulje 2
Ringe Stadion - Kunstgræsbane
Tårup IF
Ringe Stadion - Kunstgræsbane
31.
lørdag
10.00
Søhus Stige (1)
Kvinder
U13
U13 pige 8M (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Rema 1000 Arena Søhus
Ringe BK
Rema 1000 Arena Søhus
31.
lørdag
11.00
Kværndrup/Gislev/Ringe
Herrer
U15
U15 drenge B (født 2006) - Efterår 2020 • Pulje 3
Kværndrup Stadion
OKS
Kværndrup Stadion
31.
lørdag
14.00
B 67
Herrer
U12
U12 drenge 8M B (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 2
B 67-Parken
Ringe BK
B 67-Parken
31.
lørdag
14.30
KFUM
Herrer
Senior
Herre S1 - 2020/2021 • Pulje 2
KFUM-parken
Ringe BK
KFUM-parken
November 2020
1.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
Senior
Herre S2 - 2020/2021 • Pulje 1
Ringe Stadion
FC Avrasya
Ringe Stadion
1.
søndag
11.00
S.f.B.
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2005) - Efterår 2020 • Pulje 1
S.f.B. Hellegårdsvej
Ringe BK
S.f.B. Hellegårdsvej
1.
søndag
11.00
ERI
Herrer
U13
U13 drenge 8M C (født 2008) - Efterår 2020 • Pulje 1
Rantzausminde Hallen (ude)
Ringe BK
Rantzausminde Hallen (ude)
1.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
U12
U12 drenge 8M C (født 2009) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Tåsinge f. B.
Ringe Stadion
8.
søndag
11.00
Ringe BK
Herrer
U16
U16 drenge A (født 2005) - Efterår 2020 • Pulje 1
Ringe Stadion
Søhus Stige
Ringe Stadion